Galip Dursun - Pusova

Galip Dursun - Pusova
Genel Bilgiler: 

1. Baskı, Nisan 2016
İthaki Yayınları
166 Sayfa


Merhaba uzun zamandır siteye yorum giremiyordum. Umarım bu yorumdan sonra düzenli bir şekilde yorumlar gelmeye başlayacak. Hatta sitenin youtube kanalını dahi açtım :)

Şu an yazısını yazacağım pusova kitabıyla beraber ilk videoyu çektim, sanırım akşama doğru kanalda olur, linki buraya koyarım. Kitabın şu an yazacağım yazısından daha detaylı bir yorumu orada izleyebilirsiniz.

Pusova Galip Dursun'un ilk kitabı. İçinde dokuz adet öykü bulunduruyor. Bu öyküler çok geniş yelpazede öyküler. Örneğin; distopik, fantastik, korku vs.

Kitabı okurken iki tane ufak sorun dışında son derece severek okudum. O sorunlarda büyütülecek şeyler değildi ve videoda belirttim.

Kitaba ismi veren Pusova öyküsüyle beraber benim en çok sevdiğim diğer öyküler; Gezinti, Gavur ve Piç, Jeton öyküleri oldu.

İtiraf etmeliyim ki ülkemizden bir yazarın bizim topraklarımızda geçen fantastik/distopik/korku öyküleri yazması çok hoşuma gitti.

Yukarıda yazdığım türlere ilgi duyan bir okursanız mutlaka okumanız gereken bir kitap olduğu söyleyerek yorumuma son veriyorum :)


Edit: Video Youtube'a yüklendi:
Kitaptan bir bölüm:


Galip Dursun - Pusova kitaptan bir bölüm

Not: Kesinlike trollük için koymadım gerçekten çoooook hoşuma gitti :)
Kitaptan altı çizilesi sözler:Lisede hiç kimse olmak, istisnasız herkes için zordur. Okul yolunda, kantinde, okul çıkışında, derste, basketbol sahasında, bahçede, her yerde en azından bir şey olmak zorundasınızdır.
Dersleri mükemmel bi inek, arkası sağlam bir serseri, güzel ve alımlı bir genç kız ya da iyi espriler yapan bir, hani derler ya, fırlama olmak zorundasınızdır. Ama sıradanlık, anılacak hiçbir şeyi olmamak bir liseli için tüm ömür boyu sürecek bir azabın başlangıcıdır.Tanıtım Bülteni:


Anadolu Korku Öyküleri derlemelerinden ve sadık bir takipçi kitlesine sahip olan Gerisi Hikaye başlıklı çevrimiçi radyo programından tanıdığımız Galip Dursun, Pusova'daki öyküleriyle medeniyet artıklarının, kıyametten kalma varoşların, intikam meleklerinin, şehirli ve taşralı dehşetlerin hesabını tutuyor. Yeraltı ile korkunun, bilimkurgu ile şehir fantazyasının sürekli temas halinde olduğu bu öyküler, hem yakın ve tanıdık hem de uzak ve bilinmeyen bir kuşağa, alacakaranlık kuşağına davet ediyor bizi; Pusova'ya göz ucuyla bakmak, modern dünyanın düğümünü bozmak için…
(Tanıtım Bülteninden)Google Plus ile Paylaş

Kelimeler | Sahneler

Kitaptan üreyen her şey.
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönderme